محل تبلیغات شما

حدیث امام رضا (ع) درباره امام زمان (عج):

پیامبر اکرم (ص) و ائمه اطهار علیهم السلام هر کدام در سخنان خود به اوصاف حضرت مهدی (عج) اشاره کرده اند. امام رضا علیه السلام در توصیف ویژگی های چهره و

سجایای اخلاقی و ویژگی های برجسته امام زمان (عج) می فرمایند: قائم آل محمد(عج) هاله هایی از نور چهره زیبای او را احاطه کرده است رفتار معتدل و چهره شادابی

دارد. از نظر ویژگی های جسمی شبیه ترین فرد به رسول خدا(ص) است. نشانه خاصّ او آن است که گرچه عمر بسیار طولانی دارد، ولی از سیمای جوانی برخوردار است؛ تا

آن جا که هر بیننده ای او را چهل ساله یا کمتر تصور می کند. از دیگر نشانه های او آن است که تا زمان مرگ با وجود گذشت زمان بسیار طولانی هرگز نشان پیری در چهره او

دیده نخواهد شد».

جانشین بعد از امام عسکری (ع) به نقل از جناب عثمان بن سعید بن عمری

روزی عثمان بن سعید بن عمری به همراه حدود چهل نفر از بزرگان شیعه به حضور امام عسکری علیه السلام رسیدند تا درباره جانشین ایشان سؤال کنند و در آینده از ایجاد

اختلاف در مسئله امامت جلوگیری کنند. راوی می گوید: وقتی عثمان بن سعید به امام عسکری علیه السلام گفت: آمده ایم تا درباره مطلب مهمی که شما به آن آگاه ترید از

شما سؤال کنیم، امام حسن عسکری علیه السلام فرمودند: بنشین عثمان. پس از ساعتی امام حسن عسکری علیه السلام فرمودند: آیا می خواهید بگویم به چه منظوری

آمده اید؟ همه گفتند: ای فرزند رسول خدا، بفرمایید. آن گاه حضرت فرمودند: آمده اید تا درباره حجت خدا و امام پس از من بپرسید. همه گفتند: آری. در این لحظه ناگهان پسری

که چهره درخشانی چون ماه داشت و از هر حیث به امام عسکری علیه السلام شبیه بود وارد شد. حضرت فرمودند: بعد از من پیشوای شما و جانشینم این فرزند من است.

مواظب باشید پس از من در دین دچار آشفتگی نشوید…

چهل حدیث امام زمان

چهره و سیرت امام زمان (عج)

حدیث امام رضا (ع) درباره امام زمان (عج)

امام ,السلام ,علیه ,عسکری ,بن ,زمان ,علیه السلام ,عسکری علیه ,امام عسکری ,بن سعید ,پس از ,علیه السلام فرمودند

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها